Centra danych – gorące/zimne alejki

Od kiedy szafy są łączone ze sobą, konieczna jest optymalizacja chłodzenia zainstalowanych urządzeń. Niekontrolowany przepływ powietrza zwiększa koszty utrzymania i jest nieefektywny. Dlatego powstało pojęcie „zimnych i gorących alejek“ które zapobiega takim sytuacjom i umożliwia kontrolę przepływu zimnego powietrza oraz zapobiega mieszaniu się zimnego i gorącego powietrza. Jest to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań dla osłony wszystkich szaf i oddzielenia ich systemem drzwi przesuwnych. Takie rozwiązanie umożliwia dostęp zimnego powietrza do przestrzeni pomiędzy szafami i wymusza ruch gorącego powietrza na zewnątrz (gorące powietrze jest schładzane za pomocą jednostki klimatyzacyjnej i powraca zimną alejką pomiędzy szafkami). To rozwiązanie jest nazywane „zimną alejką“. Rozwiązanie „gorącej alejki” ma odwrotny układ przepływu powietrza. Zimne powietrza znajduje się pomiędzy centrami danych, a gorące powietrze zbiera się między rzędami szaf. Dostarczamy standardowe komponenty dla obu tych rozwiązań. Nietypowe rozwiązania są wykonywane na indywidualne zamówienie.

Centra danych – gorące/zimne alejkiCentra danych – gorące/zimne alejki

RAx-DT-Dxx-XxPrzesuwane drzwi dwuskrzydłowe, które są przeznaczone dla centrów danych zostały wyposażone w szyby z hartowanego szkła. Standardowa wersja pasuje do szaf o szerokości 1200 mm i wysokości 42, 45 i 47U. Istnieje również wersja samozamykająca (ze sprężyną gazową), elektryczna (otwierana za pomocą czujnika ruchu) oraz inne. W razie potrzeby proszę złożyć zapytanie ofertowe.

 

Typ

Wysokość (U)

RAx-DT-D42-X1

42

RAx-DT-D45-X1

45

RAx-DT-D47-X1

47

RAx-DT-D42-X3
self-closing (gas spring)

42

RAx-DT-D45-X3

self-closing (gas spring)

45

RAx-DT-D47-X3

self-closing (gas spring)

47

 

Centra danych – gorące/zimne alejki

 

RAx-DT-Sxx-X1Dach alejki jest wykonany z przezroczystego szkła w metalowej ramie. Kształt sufitu umożliwia łatwy przepływ powietrza. Wypełnienie metalowej ramy materiałem Macrolon jest przedmiotem indywidualnej oferty. Oferujemy dachy o szerokości 1200 mm dla alejek złożonych z szaf o szerokościach od 300 mm do 800 mm. Nowością w naszej ofercie są dachy przesuwne, zapewniające łatwy dostęp do okablowania i samootwierające dachy, które w razie pożaru automatycznie ułatwiają dostęp substancji gaszącej do wnętrza alejki

Typ

Szerokość panelu dachowego

RAx-DT-S04-X1

300 mm

RAx-DT-S03-X1

400 mm

RAx-DT-S01-X1

600 mm

RAx-DT-S02-X1

800 mm 

 

Centra danych – gorące/zimne alejki